BIZNES Surowce

Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej

Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej
Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być konflikt na linii

Data publikacji: 2018-10-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej
Kategoria: Surowce, BIZNES

Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być konflikt na linii USA-Chiny.

Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej Surowce, BIZNES - Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być konflikt na linii USA-Chiny.

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Złoto w trendzie spadkowym, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej

 

Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI

Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje – według ekspertów Aforti Exchange – na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, wywołany presją danych z USA, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie, światowe zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być jednak konflikt na linii USA-Chiny.

Dobre dane makroekonomiczne z USA, w tym m.in. wskaźniki zatrudnienia na amerykańskim rynku pracy czy indeksy PMI i ISM dla usług, umacniają amerykańską walutę. Z kolei silny dolar – wzmocniony dodatkowo optymistycznymi wypowiedziami przedstawicieli Rezerwy Federalnej oraz szybkim wzrostem rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich – wywołują presję na notowaniach złota. Stąd obserwowany trend spadkowy i zalecana przez analityków ostrożność w odniesieniu do tego surowca.

Jednocześnie, według analityków Aforti Exchange, prognozy dla notowań miedzi są pozytywne, a popyt na metal jest wciąż duży z potencjałem do wzrostów w bieżącym kwartale. Po trzech październikowych sesjach, ceny miedzi – zyskując 2 proc. – osiągnęły najwyższą miesięczną stopę zwrotu, licząc od czerwca 2018 roku. Wynika to między innymi z niskich zapasów tego surowca. Dobrą sytuację na tym rynku mogą jednak zakłócić obawy inwestorów związane między innymi ze skutkami wojny handlowej między Ameryką a Chinami. Niepokój wywołują też wyższe stopy procentowe w USA, a co tym idzie – potencjalnie negatywny wpływ na wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych i tym samym ograniczenie popytu na metale, a w tym miedź.

A to już wiesz?  Wyniki finansowe Grupy ES-SYSTEM za I-II kw. 2015 roku

 

Złoto z rekomendacją ‘ostrożnie’

Notowania złota utrzymują się wciąż blisko strefy 1201.00 – 1220.00 USD. Lokalnym wsparciem pozostaje jednak poziom 1190.00 USD, który od początku drugiego tygodnia października 2018 roku znalazł się ponownie pod presją.

Jeżeli dojdzie do jego trwałego zanegowania, notowania złota otworzą sobie drogę w kierunku lokalnego wsparcia w cenie 1133.00 USD. Z takim scenariuszem należy się też liczyć, dopóki popyt nie spowoduje pokonania poziomu 1220.00 USD.

 

Miedź z potencjałem do wzrostów

Po silnym wybiciu sprzed dwóch tygodni, oporem dla ceny miedzi okazał się poziom 284.30 USD. Od tego czasu notowania weszły w korektę, która jednak nie robi większych "szkód" kupującym. Co ważniejsze – na notowaniach miedzi utrzymuje się poziom 272.70 USD, wynikający z 50-proc. zniesienia dominującej świecy tygodniowej.

Dopóki wspomniany poziom będzie się zachowany, można oczekiwać kolejnych prób powrotu powyżej strefy 277.30 – 279.50 i przekroczenia lokalnego oporu w cenie 284.30 USD, a następnie skierowania się notowań miedzi w okolice 300.00 USD.

 

***

Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.

***

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

A to już wiesz?  Kilka sposobów na czystsze palenie

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.aforti.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej Surowce, BIZNES - Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być konflikt na linii USA-Chiny.
Hashtagi: #Surowce #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy