BIZNES Energetyka Fotowoltaika

Zainwestuj w słońce. Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie na wiosnę

Zainwestuj w słońce. Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie na wiosnę
Wiosna to najlepszy czas dla paneli

Data publikacji: 2018-03-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zainwestuj w słońce. Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie na wiosnę
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Wiosna to najlepszy czas dla paneli fotowoltaicznych.

Zainwestuj w słońce. Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie na wiosnę BIZNES, Energetyka - Wiosna to najlepszy czas dla paneli fotowoltaicznych.

Wiosna to najlepszy czas dla paneli fotowoltaicznych. Rosnąca aż do jesieni ilość godzin słonecznych w ciągu doby, gwarantuje efektywność instalacji, a co za tym idzie niezależność energetyczną w gospodarstwie domowym.

Popularność paneli fotowoltaicznych nieustannie rośnie. W Polsce najwięcej jest mikroinstalacji. To opłacalny sposób wykorzystania promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej w domu czy gospodarstwie rolnym.

Mitem jest, że fotowoltaika w Polsce się nie opłaca. Nasz klimat jest bardzo podobny do tego u naszych zachodnich sąsiadów, a Niemcy są liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. Natomiast faktem jest, że właśnie teraz rozpoczyna się okres najwyższej efektywności instalacji fotowoltaicznych, który potrwa aż do października.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną. Stosuje się je między innymi do zasilania w firmach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych i coraz częściej w domach. Ich największą zaletą jest to, że uzyskujemy czystą energię, którą możemy spożytkować w dowolny sposób – od oświetlenia po zasilanie urządzeń. Jednym słowem – stajemy się niezależni i samowystarczalni w kwestii energii.

Produkowanie energii na własny użytek jest opłacalne, a koszty instalacji zwracają się stosunkowo szybko. Dla przykładu, jeżeli miesięczny rachunek za prąd w gospodarstwie domowym wynosi 220 zł to po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych o mocy 4,86 kWp, koszty energii elektrycznej spadną do około 21 zł miesięcznie.

Panele fotowoltaiczne pracują na nasze oszczędności przez 25-30 lat, dlatego to długofalowa inwestycja. Są niezawodne i zupełnie bezobsługowe, czyli nie wymagają dodatkowego nakładu naszej pracy. Co ważne, szybko się je instaluje – dla doświadczonej ekipy montaż zajmuje około dwóch dni. Produkcja prądu jest ekonomiczna i przyjazna środowisku – mówi Radosław Pawelski, ekspert Multihome ds. instalacji fotowoltaicznych.

A to już wiesz?  ES-SYSTEM oświetlił fabrykę wyrobów czekoladowych Wawel S.A.

Odnawialne źródła energii są coraz popularniejsze na całym świecie nie tylko ze względu na ekologię. Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie domowym przynosi realne oszczędności na rachunkach, a niezależność zabezpiecza przed wzrostem cen energii elektrycznej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zainwestuj w słońce. Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie na wiosnę BIZNES, Energetyka - Wiosna to najlepszy czas dla paneli fotowoltaicznych.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy