Dom LIFESTYLE

Sposób na piękne rośliny jesienią i zimą – znasz go?

Rośliny wymagają odpowiedniego oświetlenia o każdej porze roku. O ile wiosną czy latem wystarczają im promienie słoneczne, które wpadają do pomieszczenia, tak jesienią czy zimą należy zapewnić im dodatkowe źródło światła, dzięki któremu będą mogły się prawidłowo

Data publikacji: 2019-11-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sposób na piękne rośliny jesienią i zimą – znasz go?
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

Rośliny wymagają odpowiedniego oświetlenia o każdej porze roku. O ile wiosną czy latem wystarczają im promienie słoneczne, które wpadają do pomieszczenia, tak jesienią czy zimą należy zapewnić im dodatkowe źródło światła, dzięki któremu będą mogły się prawidłowo rozwijać.

Sposób na piękne rośliny jesienią i zimą – znasz go? Dom, LIFESTYLE - Rośliny wymagają odpowiedniego oświetlenia o każdej porze roku. O ile wiosną czy latem wystarczają im promienie słoneczne, które wpadają do pomieszczenia, tak jesienią czy zimą należy zapewnić im dodatkowe źródło światła, dzięki któremu będą mogły się prawidłowo rozwijać.

Rośliny wymagają odpowiedniego oświetlenia o każdej porze roku. O ile wiosną czy latem wystarczają im promienie słoneczne, które wpadają do pomieszczenia, tak jesienią czy zimą należy zapewnić im dodatkowe źródło światła, dzięki któremu będą mogły się prawidłowo rozwijać, ciesząc oczy właścicieli swoim pięknym wyglądem.

Światło daje roślinom energię niezbędną do ich wzrostu, a także sprawia, że rozwijają się one prawidłowo od momentu kiełkowania, aż po okres ich kwitnienia. W miesiącach, w których zmrok zapada szybciej, domowe uprawy wymagają jednak jego dodatkowego źródła. Do tego celu można wykorzystać specjalne lampy przeznaczone do doświetlania roślin.

I wszystko jasne!

Niegdyś lampy do doświetlania roślin wykorzystywane były wyłącznie w profesjonalnych szklarniach. Dziś natomiast cieszą się one coraz większa popularnością także wśród miłośników domowych upraw. Jaką lampę jednak wybrać, aby zapewnić swoim kwiatom doniczkowym czy też własnoręcznie wyhodowanej rozsadzie papryczek odpowiednią ilość światła? Najlepsze będą te ledowe, które zagwarantują bezpieczeństwo uprawy i niezawodność oświetlenia przez bardzo długi okres, a także dzięki wykorzystanej technologii LED będą miały niski pobór mocy. Ich przewaga bierze się także z tego, że składają się one z połączonego systemu diod, co daje np. możliwość regulacji natężenia światła. Wśród produktów tego typu znajdują się lampy „Hama Circle", która posiada 48 diod LED (18 W) oraz „Hama Xavax Stick” z 60 diodami LED (24 W). Wspomniane produkty posiadają 5 poziomów przyciemniania, dzięki czemu natężenie światła można idealnie dopasować do fazy rozwoju roślin czy też potrzeb danego gatunku i odmiany. Ponadto posiadają one 3 przełączane tryby światła: niebieskie/czerwone, niebieskie i czerwone, które są niezbędne dla zrównoważonej domowej uprawy. Niebieskie światło sprawia, że rośliny są niższe, bardziej zwarte i krępe, posiadają silną i gruba łodygę, a także ciemnozielone liście i dobrze wybarwione kwiaty. Czerwone światło sprawia natomiast, że zawiązują one pąki kwiatowe, kwitną, wydają owoce, a później nasiona. Lampy „Hama Circle" oraz „Hama Xavax Stick” dodatkowo posiadają funkcję automatycznego włączania/wyłączania z wyłącznikiem czasowym, a także 2 głowice oświetleniowe z ruchomymi szyjkami i 1 uchwytem na klips, co zapewnia maksymalną swobodę ich instalacji i regulacji. Zasilane są one przez port USB.

Specjalne lampy, o których mowa, to nowoczesny sposób na piękne rośliny o każdej porze roku, niezależnie od tego, o której godzinie zapada zmrok. Warto wspomnieć też o tym, że oprócz swoich podstawowych funkcji, mogą one pełnić swego rodzaju element dekoracyjny pomieszczenia – bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że prezentują się bardzo designersko.

Lampy do doświetlania roślin „Hama Circle" i „Hama Xavax Stick” dostępne są w cenie: 149,00 PLN

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://pl.hama.com/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sposób na piękne rośliny jesienią i zimą – znasz go? Dom, LIFESTYLE - Rośliny wymagają odpowiedniego oświetlenia o każdej porze roku. O ile wiosną czy latem wystarczają im promienie słoneczne, które wpadają do pomieszczenia, tak jesienią czy zimą należy zapewnić im dodatkowe źródło światła, dzięki któremu będą mogły się prawidłowo rozwijać.
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy