BIZNES Ochrona środowiska

Spółka UCE wspiera inicjatywę klimatyczną

Spółka UCE wspiera inicjatywę klimatyczną
Firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Spółka UCE) przystąpiła do globalnej inicjatywy Caring for Climate, tym samym wyrażając dla niej poparcie i chęć zaangażowania się w aktywność

Data publikacji: 2013-11-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Spółka UCE wspiera inicjatywę klimatyczną
Kategoria: BIZNES, Ochrona środowiska

Firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Spółka UCE) przystąpiła do globalnej inicjatywy Caring for Climate, tym samym wyrażając dla niej poparcie i chęć zaangażowania się w aktywność pro-ekologiczną.

Spółka UCE wspiera inicjatywę klimatyczną BIZNES, Ochrona środowiska - Firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Spółka UCE) przystąpiła do globalnej inicjatywy Caring for Climate, tym samym wyrażając dla niej poparcie i chęć zaangażowania się w aktywność pro-ekologiczną.

Firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Spółka UCE) przystąpiła do globalnej inicjatywy Caring for Climate, tym samym wyrażając dla niej poparcie i chęć zaangażowania się w aktywność pro-ekologiczną. Inicjatywa działa z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych, a jej celem jest wparcie wszelkich działań na rzecz środowiska i zapobieżenia zmian klimatycznych.

Inicjatywa Caring for Climate prowadzona jest przez United Nations Global Compact wspólnie z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) oraz Ramową Konwencją Narodów Zjednoczonych (UNFCCC).  Skupia firmy i instytucje, które swoimi działaniami przyczyniają się do ograniczenia zmian klimatycznych oraz zagrożeń wobec środowiska. W projekt zaangażowani są przedstawiciele rządów, biznesu, środowisk akademickich oraz przedsiębiorstwa. Wspólnie przyjęta strategia pozwala na wymianę doświadczeń i aktywną działalność na rzecz zapobiegania zmianom klimatu na świecie.    

Do projektu Caring for Climate przyłączyło się ponad 350 firm oraz instytucji z 60 państw, w tym firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce jako jedna z nielicznych firm polskich, przyjmując zaproszenie od agendy ONZ. Pochodzą one z różnych sektorów gospodarczych, a ich wspólnym celem jest zatrzymanie postępującej zmiany klimatu i wparcie środowiska naturalnego. – Jako firma promująca rozwój technologii przyjaznych środowisku pragniemy wspomóc również te działania, które przyczynią się do rozwiązania problemów związanych ze zmianą klimatu. Wymagają one aktywnej współpracy wszystkich uczestników Caring for Climate ze względu na zagrożenie, na które nie tylko narażone jest środowisko, w którym żyjemy, ale również  ludzie, mówi Karolina Kuzia, dyrektor zarządzająca Spółką UCE.

A to już wiesz?  Wygrywają Ekolaury za likwidację hałd na Śląsku

Oficjalna inauguracja polskiej odsłony Caring for Climate odbyła się w dniu 13 listopada 2013 roku w Warszawie. W uroczystości wzięli udział m.in. minister środowiska, przedstawiciele UN Global Compact i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, a także ponad 70 przedstawicieli firm polskich i zagranicznych, środowisko dyplomatów, agend ONZ oraz instytucji zajmujących się ochroną środowiska.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Spółka UCE wspiera inicjatywę klimatyczną BIZNES, Ochrona środowiska - Firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Spółka UCE) przystąpiła do globalnej inicjatywy Caring for Climate, tym samym wyrażając dla niej poparcie i chęć zaangażowania się w aktywność pro-ekologiczną.
Hashtagi: #BIZNES #Ochrona środowiska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy