BIZNES Energetyka Fotowoltaika Światło

SoftBlue stawia na fotowoltaikę!

SoftBlue stawia na fotowoltaikę!
SoftBlue, notowana na NewConnect innowacyjna spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, będzie realizować nowy profil działań w ramach swojej spółki SoftBlue

Data publikacji: 2020-02-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: SoftBlue stawia na fotowoltaikę!
Kategoria: BIZNES, Energetyka

SoftBlue, notowana na NewConnect innowacyjna spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, będzie realizować nowy profil działań w ramach swojej spółki SoftBlue Mobility.

SoftBlue stawia na fotowoltaikę! BIZNES, Energetyka - SoftBlue, notowana na NewConnect innowacyjna spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, będzie realizować nowy profil działań w ramach swojej spółki SoftBlue Mobility.

Profilem działalności firmy będzie także łączenie autorskich rozwiązań teleinformatycznych z nowoczesnymi metodami ochrony środowiska z dziedziny fotowoltaiki, na bieżąco udoskonalanymi we własnym Centrum Badawczo – Rozwojowym. SoftBlue w spółce zależnej posiada 50 proc. udziałów.

– Przez lata działalności w biznesie wypracowaliśmy unikalne kompetencje projektowe i realizacyjne, między innymi w obszarze Software House, Badań i Rozwoju, Inżynierii Wykonawczej, czy Consultingu. Na bazie tych doświadczeń, zdecydowaliśmy, że jesteśmy gotowi, aby rozpocząć specjalizację w obszarze ekologicznych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki. W naszej ocenie system ten zasługuje na wzrost popularności w naszym kraju, m.in. z uwagi na płynące z niego korzyści – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Działalność odrębnej spółki SoftBlue Mobility jest dla nas także kolejnym krokiem w kierunku uproszczenia struktur SoftBlue oraz jej rozwoju. – dodaje.

Profilem działalności SoftBlue Mobility jest dostarczanie efektywnych i autorskich rozwiązań do zarządzania odbiornikami. Celem systemu jest wykorzystywanie energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych, które przetwarzają światło słoneczne w energię elektryczną. Spółka chce tworzyć autorskie rozwiązania z dziedziny fotowoltaiki i na bieżąco udoskonalać je we własnym Centrum Badawczo – Rozwojowym.

Fotowoltaika posiada niezliczone korzyści. Jest w pełni ekologicznym, naturalnym rozwiązaniem, które przekłada się przede wszystkim na oszczędności finansowe dla osób korzystających z jej działania. Fotowoltaika pokrywa 100 proc. zapotrzebowania na energię.

– Rozwiązania z zakresu fotowoltaiki to nie jedyny obszar, zwrócony w kierunku ochrony środowiska, w którym działamy. Stworzyliśmy już SoftBlue AirDron, czyli system wspomagający pomiar zanieczyszczeń w powietrzu. Oprócz badania aktualnego poziomu stężenia szkodliwych dla zdrowia substancji, dron zbiera informacje o gospodarstwach używających materiałów zabronionych w celach grzewczych. Nasze rozwiązanie jest przydatne m.in. instytucjom publicznym, czy służbom mundurowym – dodaje Michał Kierul.

A to już wiesz?  Lepsza orientacja w sklepie dzięki kolorom

***

SoftBlue SA to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. 

SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska.  Spółka opracowała już między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: Softblue Airdron

SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency).

 

Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

 

Strona główna SoftBlue: https://softblue.pl/

SoftBlue Mobility: http://mobility.softblue.pl/

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Ewa Mościcka

InnerValue Investor Relations

[email protected]

+48 535 562 945

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
SoftBlue stawia na fotowoltaikę! BIZNES, Energetyka - SoftBlue, notowana na NewConnect innowacyjna spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, będzie realizować nowy profil działań w ramach swojej spółki SoftBlue Mobility.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy