BIZNES Energetyka

Podlaskie firmy na „Green Economy”

Podlaskie firmy na „Green Economy”
​W miniony weekend w Ciechocinie odbyła się druga już edycja seminarium z cyklu „Green

Data publikacji: 2016-10-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podlaskie firmy na „Green Economy”
Kategoria: BIZNES, Energetyka

​W miniony weekend w Ciechocinie odbyła się druga już edycja seminarium z cyklu „Green Economy”.

Podlaskie firmy na „Green Economy” BIZNES, Energetyka - ​W miniony weekend w Ciechocinie odbyła się druga już edycja seminarium z cyklu „Green Economy”.

W miniony weekend w Ciechocinie odbyła się druga już edycja seminarium z cyklu „Green Economy”. Spotkanie poświęcone było zagadnieniom automatyki przemysłowej i techniki napędowej pod kątem efektywności energetycznej. W imprezie wzięły udział dwie firmy z województwa podlaskiego: mający swoją siedzibę w Lipsku TIS Group oraz Polmar z Tykocina.

 

„Green Economy” to projekt mający na celu propagowanie wiedzy z zakresu optymalnego doboru napędów oraz systematyczne zwiększanie dostępności rozwiązań o wysokiej sprawności energetycznej.

 

W ramach programu organizowane są cykliczne szkolenia i spotkania ekspertów. Tegoroczne seminarium odbyło się w dniach 7-8 października w Ciechocinie.

 

Wzięło w nim udział wielu przedstawicieli szeroko pojętej branży – projektanci, przedstawiciele biur projektowych i biur techniczno-inżynieryjnych, integratorzy systemów automatyki, automatycy, piony techniczne, służby utrzymania ruchu, producenci maszyn i urządzeń, a także uczniowie i studenci kierunków technicznych.

 

Co ciekawe, na liście prelegentów zakończonych właśnie warsztatów znalazły się dwie firmy z województwa podlaskiego: TIS Group oraz Polmar. Przedstawiciele pierwszej z nich, producenta kotłów C.O., podczas swojego wystąpienia m. in. prezentowali urządzenia pozwalające na ogrzewanie domów pelletem.

 

– W powszechnym przekonaniu paliwo to, z uwagi na naturalny skład i w konsekwencji niską emisję spalin, uznawane jest za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych dostępnych na rynku – mówił Maciej Okuła z TIS Group.

 

I dodawał: I nie ma w tym niczego dziwnego – wszak pellet to nic innego, jak niewielkie granulki o średnicy 6-8 mm, wytwarzane z odpadów drzewnych (głównie trocin) bez jakichkolwiek sztucznych dodatków.

 

Oprócz samych urządzeń, producent przedstawił również dwa innowacyjne rozwiązania ułatwiające codzienną obsługę kotłów – sterownik TIS Tronic (mający m. in. za zadanie utrzymywanie zadanej temperatury czy sterowanie czasowo podajnikiem paliwa) oraz moduł sieciowy ecoNET (pozwalający na zdalne zarządzanie pracą instalacji grzewczej).

A to już wiesz?  Oświetlenie w biurach 2018 - Podsumowanie

 

Z kolei druga z podlaskich firm, Polmar, podczas przygotowanego wystąpienia prezentowała swój sztandarowy produkt, czyli regulator ciągu kominowego Smartflow.

 

– Urządzenie to eliminuje wpływ czynników atmosferycznych na ciąg kominowy, co pozwala na podniesienie efektywności instalacji grzewczej oraz na zmniejszenie ilości zużywanego paliwa nawet o ponad 40% – wyjaśniał Karol Matejczuk, przedstawiciel Polmaru.

 

I dodawał: To zaś, oprócz generowania oszczędności dla samych użytkowników, w istotny sposób redukuje też zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

 

Organizatorem II edycji seminarium z cyklu „Green Economy” była firma HF Inverter z Torunia, obchodząca w tym roku jubileusz 10-lecia swojej działalności. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Podlaskie firmy na „Green Economy” BIZNES, Energetyka - ​W miniony weekend w Ciechocinie odbyła się druga już edycja seminarium z cyklu „Green Economy”.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy