BIZNES Energetyka Oświetlenie Światło

MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE

MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE
Największy ze sklepów sieci MOKPOL już kilka miesięcy może cieszyć się nowoczesnym oświetleniem dzięki oprawom LED marki

Data publikacji: 2019-04-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Największy ze sklepów sieci MOKPOL już kilka miesięcy może cieszyć się nowoczesnym oświetleniem dzięki oprawom LED marki LEDVANCE.

MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE BIZNES, Energetyka - Największy ze sklepów sieci MOKPOL już kilka miesięcy może cieszyć się nowoczesnym oświetleniem dzięki oprawom LED marki LEDVANCE.

Zamontowanie nowych opraw w ursynowskim supermarkecie MOKPOL to pierwsze tego typu rozwiązanie wśród sklepów tej sieci. Za projekt – m.in. przedstawienie propozycji efektywności energetycznej i wybór opraw, odpowiedzialna była firma KABIS Sp. z o.o., która na wykonawcę przedsięwzięcia wybrała Instalatorstwo Elektryczne Janusza Michalaka.
Decyzja o inwestycji zapadła ze względu na chęć zmiany przestarzałych technologii na energooszczędne i wydajne oświetlenie LED, a głównym oczekiwaniem działu technicznego MOKPOL było uzyskanie optymalnego oświetlenia powierzchni handlowej największego ze swoich sklepów oraz ograniczenie kosztów energii. Ważne było też spełnienie norm związanych ze specyfiką oświetlenia artykułów spożywczych.
Podczas przygotowań do realizacji kluczowe dla nas stało się uzyskanie jak najwyższego natężenia oświetlenia przy jednoczesnej redukcji mocy, a także zaproponowanie takich rozwiązań, które swoją jakością będą mogły spełnić oczekiwania inwestora. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki LEDVANCE. W naszej opinii produkty tej marki cechują się najbardziej korzystnym stosunkiem ceny do jakości – mówi Marcin Świnarski – kierownik Działu Projektów i Obsługi Inwestycji w firmie KABIS, odpowiedzialny za realizację.

W sumie wymiana objęła wszystkie punkty świetlne na terenie ursynowskiej placówki. Zainstalowano 153 oprawy marki LEDVANCE w hali głównej i na zapleczu.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej realizacji, widzimy same korzyści – przyznaje Iwona Karwowska, specjalistka ds. marketingu w firmie MOKPOL. Nowe oświetlenie jest nie tylko energooszczędne, ale też znacznie poprawiło warunki pracy w naszym największym sklepie. Również nasi klienci (a na ich opinii zależy nam najbardziej) chwalą zmianę oświetlenia. W takich miejscach jak sklepy, odpowiednie światło jest niezwykle ważne zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

A to już wiesz?  Raport Ambiens o sektorze wiatrowym

W MOKPOL zakupiono oprawy do zadań specjalnych LEDVANCE Damp Proof. Podczas ich projektowania nasza firma skupiła się na trzech kluczowych potrzebach profesjonalnych użytkowników: prostej instalacji, doskonałej wydajności i wysokiej trwałości – mówi Cezary Duk, Business Develompment Manager w LEDVANCE Sp. z o.o.
Oprawy DampProof LED występują w dwóch rozmiarach: 1200 i 1500 mm długości i dwóch temperaturach barwowych: 4000 K i 6500 K. Ich instalacja jest niezwykle prosta – do podłączenia nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia. Stopień szczelności IP66 i odporności mechanicznej IK08, czynią ten model wyjątkowo trwałym na pracę w trudnych warunkach.
W sklepie sieci MOKPOL zamontowaliśmy hermetyczne kompakty LED Slim Value o parametrach 1500 i temperaturze barwowej 4000 K – doprecyzowuje Marcin Świnarski z firmy KABIS.

 

O MOKPOL
Firma MOKPOL (wcześniej Spółdzielnia Spożywców Mokotowianka) prowadzi działalność handlową od 1933 roku. W 1990 roku Spółdzielnia zmieniła nazwę ze SPOŁEM WSS Mokotów na Spółdzielnia Spożywców MOKPOL. Pod tą nazwą Spółdzielnia funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Od 2008 roku siedziba Spółdzielni mieści się przy ulicy Konstancińskiej 2. Obecnie ma 19 sklepów na terenie dzielnic Warszawy: Mokotowa, Ursynowa, Ursusa, Pragi Północ oraz dwa sklepy na terenie Piastowa. Są to w większości osiedlowe, ogólnospożywcze sklepy samoobsługowe średniej i dużej wielkości oraz jeden duży obiekt typu supermarket – „Megasam” na Ursynowie.

Dzięki systematycznym szkoleniom organizacja sprzedaży, poziom zaopatrzenia i obsługa klientów odbywa się na wysokim, profesjonalnym poziomie.

Więcej informacji: www.mokpol.pl

 

O LEDVANCE

LEDVANCE jest jednym z wiodących światowych dostawców oświetlenia dla użytkowników profesjonalnych i końcowych. Po wyodrębnieniu z klasycznego biznesu oświetleniowego spółki OSRAM, LEDVANCE oferuje bogatą gamę opraw LED do szerokiego spektrum zastosowań, innowacyjne produkty oświetleniowe do inteligentnych budynków, jedno z największych portfolio lamp LED w branży oraz tradycyjne źródła światła. W roku podatkowym 2017 LEDVANCE osiągnęło obrót w wysokości około 1,9 miliarda euro. W oparciu o umowę z firmą OSRAM, na wielu swoich produktach LEDVANCE nadal używa marki OSRAM (SYLVANIA dla USA i Kanady). 
Więcej informacji: www.ledvance.pl

A to już wiesz?  HOYER i BARTER testują pojazdy zasilane LNG

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE BIZNES, Energetyka - Największy ze sklepów sieci MOKPOL już kilka miesięcy może cieszyć się nowoczesnym oświetleniem dzięki oprawom LED marki LEDVANCE.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy