BIZNES Energetyka

Już dziś zapraszamy na XXVII Targi STACJA PALIW 2020!

XXVII Targi STACJA PALIW

Data publikacji: 2019-10-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Już dziś zapraszamy na XXVII Targi STACJA PALIW 2020!
Kategoria: BIZNES, Energetyka

XXVII Targi STACJA PALIW 2020

Już dziś zapraszamy na XXVII Targi STACJA PALIW 2020! BIZNES, Energetyka - XXVII Targi STACJA PALIW 2020

Polska Izba Paliw Płynnych, Warszawa, 16 września 2019 r.

W przyszłym roku organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych (PIPP) Międzynarodowe Targi STACJA PALIW będą już miały swą 27. edycję. Odbędą się 13-15 maja 2020 r. – jak zawsze w EXPO XXI (Warszawa, ul. Prądzyńskiego).

Cele Targów wynikają wprost ze statutu PIPP, w którym zapisane są: upowszechnianie wiedzy technicznej, dobrych praktyk w biznesie, ułatwianie przyswajania wszelkich nowości w tym zakresie, a także moderowanie dyskusji między przedsiębiorcami a organami administracji publicznej. Wszystkie te zadania realizujemy w pełni w trakcie tego najbardziej wymagającego organizacyjnie, jednocześnie najszerzej oddziałującego z mediów Izby.
Dzisiejsze stacje zdecydowanie różnią się od tych z lat 90. XX w. To nie tylko miejsca tankowania paliw ciekłych i gazowych, ale całe centra usług i dystrybucji. Można tam napić się kawy, zjeść posiłek, odpocząć, zrobić zakupy. Zmieniają się zwyczaje zakupowe i otoczenie, w jakim funkcjonują stacje. Stąd też oprócz infrastruktury stacyjnej (odmierzacze, rurociągi, zbiorniki, systemy kontroli i zabezpieczeń itd.) na Targach STACJA PALIW można poznać całe szeregi systemów sprzedażowych, wspólnych dla całej branży detalicznej (ang. retail), jak i obfitą ofertę usług dodatkowych, urozmaicających ofertę stacji. 
Od lat to, co odwiedzający Targi widzą jako pierwsze, to myjnie samochodowe. Po okresie modernizacji, inwestowania w bezpieczeństwo, dzięki czemu polskie stacje uznawane są za jedne z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w świecie, ich właściciele coraz bardziej poszukiwali możliwości poszerzenia oferty, a myjnie samochodowe (ang. CarWash), stanowią naturalne jej rozwinięcie. Tak powstało MIASTECZKO MYJNI, największa w Europie Środkowo-Wschodniej ekspozycja urządzeń i usług związanych z pielęgnacją pojazdów: nie tylko aut osobowych, ale również TIR-ów, cystern, sprzętu ciężkiego itp. 
Wielu z obecnych tu wystawców jest z Polską Izbą Paliw od lat. Zarówno międzynarodowe, globalne, jak i krajowe firmy, które często zaczynały jako obsługujące rynki lokalne, małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Dla nich Targi te były możliwością szerszej prezentacji, a także porównania oferty, rozwiązań, technologii z osiągnięciami światowymi. Tak, jak zmieniał się rynek, otoczenie biznesowe, tak Targi STACJA PALIW tworzyły im platformę rozwoju. Dziś wiele z nich odnosi sukcesy daleko za granicą, promując polską gospodarkę.
Targi powstały dla właścicieli stacji, stąd też tradycyjnie przeważają oni wśród odwiedzających, dziś poszukując, np. urządzenia do ładowania samochodów elektrycznych, ale oczywiście jest też wiele osób, które przyciągają atrakcje prezentowane przez koncerny paliwowe, jak np. teamy wyścigowe. Przy okazji dla koncernów jest to wyśmienita okazja prezentacji działalności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR, ang. corporate social responsibility). Współpraca franczyzowa to najpopularniejsza forma rozwoju wybierana przez firmy sektora MŚP – także prywatne stacje paliw. Koncerny wspierają placówki partnerskie w obszarze podstawowej działalności, jak i sprzedaży pozapaliwowej.  Z tego względu na stacje coraz bardziej łakomym wzrokiem spoglądają również franczyzowe sieci gastronomiczne, sklepowe, usługowe.
Od zawsze integralną częścią Targów są też warsztaty branżowe, konkursy, stoiska eksperckie i forum dyskusyjne, gdzie można spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami administracji rządowej i urzędów centralnych.
Przedsiębiorcy prowadzący stacje, chcąc utrzymać swe placówki i miejsca pracy swych pracowników, muszą nieustannie zmieniać i poszerzać ofertę, dostosowując ją do potrzeb klientów. Nieustanny rozwój otoczenia biznesu wymusza zaś rozwój technologii. W relacjach B2B coraz większego znaczenia  nabierają media elektroniczne. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego, osobistego kontaktu (ang. Face To Face), który oferują XXVII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2020!
Do zobaczenia w maju!
Zdzisław Pisiński z.pisinski(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 w. 111
kom: +48 720 832 949 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Już dziś zapraszamy na XXVII Targi STACJA PALIW 2020! BIZNES, Energetyka - XXVII Targi STACJA PALIW 2020
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy