Dom LIFESTYLE

Jak skutecznie czyścić płytę gazową bez płomieni?

Jak skutecznie czyścić płytę gazową bez płomieni?
W jaki sposób pozbyć się nawet najtrwalszych zabrudzeń z powierzchni płyty gazowej? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ – polskiego producenta innowacyjnego sprzętu

Data publikacji: 2021-01-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak skutecznie czyścić płytę gazową bez płomieni?
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

W jaki sposób pozbyć się nawet najtrwalszych zabrudzeń z powierzchni płyty gazowej? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ – polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD…

Jak skutecznie czyścić płytę gazową bez płomieni? Dom, LIFESTYLE - W jaki sposób pozbyć się nawet najtrwalszych zabrudzeń z powierzchni płyty gazowej? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ – polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD...

Podczas gotowania zdarza się nam pobrudzić kuchenkę jedzeniem. Zabrudzenia powierzchniowe nie są jednak tak groźne, jak przypalenia płyty, które skutkują przywieraniem zanieczyszczeń, a nawet zniszczeniem urządzenia. W jaki sposób pozbyć się nawet najtrwalszych zabrudzeń z powierzchni płyty gazowej? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ – polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD.

Odpowiednio przeprowadzona, codzienna pielęgnacja płyty gazowej pozwala na uniknięcie niechcianych porysowań i zabrudzeń, przy okazji utrzymując piękny wygląd urządzenia. Czy taki proces czyszczenia jest trudny?

Jak mówi Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ, choć płyty gazowe SOLGAZ wykonane są z witroceramiki i ich codzienna pielęgnacja nie stanowi dużego wzywania, trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad, które utrzymają sprzęt w jak najlepszej kondycji:

– Powierzchnię płyty gazowej czyścimy dopiero wtedy, gdy całkowicie ostygnie – wtedy unikniemy potencjalnego poparzenia naszej skóry. Oprócz tego, wszystkie zabrudzenia starajmy się usuwać na bieżąco, używając przy tym przeznaczonych do tego rodzaju kuchenek środków, aby nie dopuścić do trwałego przypalenia plam. Nie zapominajmy również o garnkach, które trzeba dokładnie czyścić od spodu, aby nie rysowały powierzchni płyty.

Domowe recepty na czyszczenie płyty

Idąc z duchem czasu i wartościami ekologicznymi, coraz częściej sięgamy po domowe sposoby na czyszczenie płyt gazowych przy pomocy znanych składników.

– Lekkie zabrudzenia i smugi z łatwością usuniemy wilgotnymi ściereczkami z odrobiną płynu do mycia naczyń. Potem całość wystarczy przemyć czystą wodą oraz osuszyć papierowym ręcznikiem. Jeśli po wykipieniu wody na powierzchni płyty powstaną nieestetyczne plamy, można łatwo usunąć je za pomocą octu spirytusowego. Wystarczy na zabrudzonej powierzchni położyć ściereczkę namoczoną w occie i pozostawić na dłuższą chwilę. Potem płytę przecieramy wodą i wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym. – radzi Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ.

A to już wiesz?  Siding – nowe życie domków letniskowych

Czy płyty gazowe oparte na technologii gaz-pod-szkłem można czyścić przy pomocy sody? Jak mówi ekspert firmy SOLGAZ, z sody oczyszczonej oraz odrobiny wody utlenionej można zrobić pastę, którą nakładamy na kilka minut na powstałe przypalenia

– Kiedy wyznaczony czas upłynie, delikatnie przetrzyjmy gąbką lub miękką szmatką zabrudzenie okrężnymi ruchami. Pasta poradzi sobie nawet z zaschniętymi i tłustymi plamami. Nie musimy martwić się o powierzchnię płyty ceramicznej. Pasta jest na tyle delikatna, że nie spowoduje zarysowań i uszkodzeń.

Z upływem czasu na powierzchni płyty ceramicznej mogą zrobić się nieestetycznie, błyszczące miejsca lub zarysowania. Mogą one powstać na skutek przesuwania garnków po powierzchni płyty czy niedokładnie wyczyszczonego spodu garnków – zwłaszcza tych aluminiowych.

– Aby usunąć takie ślady, należy zwilżyć plamę octem spirytusowym i odczekać ok. 15 minut. Następnie nanosimy na nią mleczko do konserwacji płyt ceramicznych i czekamy aż wyschnie. Na końcu wystarczy wytrzeć płytę do sucha i przeczyścić ją mleczkiem do czyszczenia ceramiki. – mówi ekspert firmy SOLGAZ.

Odpowiednie środki na odpowiednim miejscu

Choć w wielu przypadkach domowe sposoby na czyszczenie kuchenek są skuteczne, codzienną pielęgnację płyt gazowych warto uzupełnić o dedykowane temu środki, pozwalające na usunięcie wyjątkowo trudnych do wyczyszczenia zabrudzeń. W takim wypadku niezastąpione stają się specjalistyczne preparaty do czyszczenia płyty ceramicznej i innych powierzchni od firmy SOLGAZ.

– Aby odpowiednio zadbać o piękno i funkcjonalność naszej płyty, w pierwszej kolejności musimy się pozbyć trudnych zabrudzeń przy pomocy skrobaka. Potem użyjmy mleczka „Czystość” z zestawu do czyszczenia płyt od SOLGAZ, które sprawdzi się przy ciężkich do usunięcia zanieczyszczeniach. Pamiętajmy, aby odczekać minimum minutę, aż tłuszcz się rozpuści. Następnie możemy zastosować środek do czyszczenia płyt gazowych, szklanych oraz innych powierzchni, czyli „Pielęgnację” z zestawu do czyszczenia płyt kuchennych od SOLGAZ. Doskonale usunie delikatne zabrudzenia, tym samym odpowiednio pielęgnując płytę. Na koniec użyjmy płynu  „Połysk”, aby pozbyć się nieestetycznych smug i nadać płycie blasku. W tym celu należy odczekać 2 minuty i wypolerować preparatem powierzchnię sprzętu. – tłumaczy Kamila Prałat, ekspert SOLGAZ.

A to już wiesz?  Wrocławski loft wnętrzem roku? Zagłosuj!

A gdy nic nie pomaga, warto sięgnąć po środek EXTRA. Sposób postępowania jest podobny, jak w przypadku mleczka „PIELĘGNACJA” – niewielką ilość nanosimy na zabrudzone miejsce i zostawiamy na kilka minut. Potem usuwamy zanieczyszczenie zwykłą wodą i wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym. Warto jednak pamiętać, aby w przypadku kontaktu płynu z metalowymi częściami, należy je szybko przetrzeć wilgotną ściereczką, ponieważ płyn „Extra” może je odbarwić.

Płyty gazowe bez płomieni są proste do utrzymania w czystości. Wyróżniają się elegancką, lśniącą powierzchnią, która nadaje kuchni estetycznego szyku. W ofercie SOLGAZ znajdziemy efektywnie działające środki do czyszczenia płyt gaz pod szkłem, dzięki którym usunięcie trudnych plam stanie się niezwykle proste.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak skutecznie czyścić płytę gazową bez płomieni? Dom, LIFESTYLE - W jaki sposób pozbyć się nawet najtrwalszych zabrudzeń z powierzchni płyty gazowej? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ – polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD...
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy