BIZNES Energetyka

Immergas partnerem kampanii „Dom bez rachunków”

Immergas partnerem kampanii „Dom bez rachunków”
Celem akcji jest szerzenie świadomości na temat ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcić do wyboru instalacji wykorzystujących

Data publikacji: 2019-06-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Immergas partnerem kampanii „Dom bez rachunków”
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Celem akcji jest szerzenie świadomości na temat ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcić do wyboru instalacji wykorzystujących OZE.

Immergas partnerem kampanii „Dom bez rachunków” BIZNES, Energetyka - Celem akcji jest szerzenie świadomości na temat ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcić do wyboru instalacji wykorzystujących OZE.

Ruszyła kampania informacyjna „Dom bez rachunków”. Celem akcji jest szerzenie świadomości na temat ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcić do wyboru instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii – OZE przy podejmowaniu decyzji dotyczącej sposobu ogrzewania w budynkach. Immergas jest partnerem kampanii.

 

Pomysł Domu bez Rachunków to nowatorski model połączenia elementów bazujących na odnawialnych źródłach energii. Minimalny pobór energii od zewnętrznych dostawców lub bazowanie tylko na wytworzonej przez siebie energii sprawia, że dom jest nie tylko tani w eksploatacji, ale również przyjazny dla człowieka i środowiska.

 

W Immergas posiadamy odpowiednią wiedzę i szeroką gamę produktów do tworzenia „domów bez rachunków”, tj. budynków samowystarczalnych energetycznie. Takie obiekty generują więcej energii z OZE, niż jej zużywają. Dzięki inwestycjom w rozwiązania przyjazne środowisku ograniczamy koszty zużycia energii oraz emisję CO2, mówi Kamil Rosa, ekspert od pomp ciepła Immergas.

 

OZE filarem nowoczesnych systemów grzewczych

W niedalekiej przyszłości OZE staną się podstawowymi filarami domowych systemów grzewczych. Powodem tego są: galopujący wzrost kosztów prądu i ogrzewania, dążenie do samowystarczalności energetycznej oraz coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa. Korzyści wynikające z wykorzystania OZE w obiektach to: niezależność energetyczna budynku, oszczędność kosztów ogrzewania oraz nowoczesny zrównoważony system grzewczy.

 

Niestety świadomość społeczeństwa w tym temacie nadal jest bardzo niska. Stąd chęć popularyzacji wiedzy na temat budownictwa plus energetycznego i przedstawienie korzyści, jakie się z tym wiążą. Stworzenie domu, który produkuje więcej energii niż zużywa, możliwe jest dzięki połączeniu kilku elementów bazujących na OZE tj. paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz rekuperacji. Dzięki wykorzystaniu tych rozwiązań koszty ogrzewania, produkcji ciepłej wody, chłodzenia oraz zużycia energii elektrycznej obiektu sprowadzają się do rachunków za opłaty stałe, czyli kilkunastu złotych miesięcznie.

A to już wiesz?  Fotowoltaika na stałej wznoszącej

 

Razem na rzecz świadomej konsumpcji energii

Kampania „Dom Bez Rachunków” skierowana jest do inwestorów prywatnych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają budować dom oraz dla instalatorów, architektów i branżystów.

 

Kampania została objęta Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Partnerami akcji, wraz z Immergas, są liczne stowarzyszenia branżowe, między innymi: Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC oraz Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

 

Kampanię zainaugurowała konferencja prasowa, podczas której przedstawiono założenia i cele akcji oraz nowe, preferencyjne narzędzia finansowe dla inwestorów zainteresowanych budownictwem plus energetycznym. W pierwszym etapie akcji opublikowano bezpłatny poradnik w wersji PDF z praktycznymi informacjami na temat rozwiązań OZE, dostępny na stronie https://dombezrachunkow.com/. Tutaj inwestorzy oraz osoby z branży znajdą zbiór przykładów i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania, doboru i montażu instalacji OZE w budynkach jednorodzinnych. W kolejnych miesiącach planowana jest prezentacja przykładów realizacji domów o standardzie plus energetycznym.

 

Zachęcamy do śledzenia kampanii na stronie www oraz na facebooku: https://www.facebook.com/DomBezRachunkow/

 

Immergas

Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Brescello w Północnych Włoszech, gdzie znajduje się również fabryka zapewniająca produkcję na poziomie 300 000 kotłów gazowych rocznie. Na polskim rynku Immergas działa od 1996 roku, niezmiennie plasując się na pozycji lidera w branży technologii grzewczych. Od ponad 20 lat Immergas Polska dostarcza na rynek najwyższej jakości kotły gazowe, pompy ciepła, panele solarne, czyli wszystko to, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego w każdym domu. Oprócz oferty domowej, skierowanej do użytkowników indywidualnych, ważnym ogniwem spółki jest segment oferty obiektowej, z dedykowanymi rozwiązaniami pozwalającymi na tworzenie systemów pokrywających zapotrzebowanie na ciepło obiektów komercyjnych, deweloperskich, czy użyteczności publicznej. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i zdobywcą takich tytułów jak Budowalna Marka Roku czy Laur Klienta. Firma Immergas Polska znalazła się także wśród prestiżowego grona laureatów „Diamentów Forbesa 2018” – dorocznego rankingu przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

A to już wiesz?  Rolls-Royce i GETEC łączą siły, by optymalizować dostawę energii w fabrykach

 

PORTPC

Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORTPC) – inicjator kampanii Dom bez Rachunków, stowarzyszenie branżowe, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORTPC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Immergas partnerem kampanii „Dom bez rachunków” BIZNES, Energetyka - Celem akcji jest szerzenie świadomości na temat ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego oraz zachęcić do wyboru instalacji wykorzystujących OZE.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy