BIZNES Energetyka

Handen przekazuje 30 tys. na sprzęt dla Hospicjum Łupkowa

Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa otrzymało 30 tys. zł na zakup nowych urządzeń medycznych. Fundatorem jest firma Handen, niezależny dostawca gazu i prądu. To już druga darowizna Handen dla Hospicjum w ciągu 5

Data publikacji: 2020-05-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Handen przekazuje 30 tys. na sprzęt dla Hospicjum Łupkowa
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa otrzymało 30 tys. zł na zakup nowych urządzeń medycznych. Fundatorem jest firma Handen, niezależny dostawca gazu i prądu. To już druga darowizna Handen dla Hospicjum w ciągu 5 miesięcy.

Handen przekazuje 30 tys. na sprzęt dla Hospicjum Łupkowa BIZNES, Energetyka - Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa otrzymało 30 tys. zł na zakup nowych urządzeń medycznych. Fundatorem jest firma Handen, niezależny dostawca gazu i prądu. To już druga darowizna Handen dla Hospicjum w ciągu 5 miesięcy.

Dzięki kolejnemu wsparciu finansowemu firmy Handen Hospicjum zakupi aż cztery urządzenia: asystor kaszlu, tzw. koflator oraz trzy koncentratory tlenu EverFlo. W sumie sprzęt będzie kosztował 30 tys. złotych. „Te nowe urządzenia, asystor kaszlu i koncentratory tlenu, są nam teraz bardzo potrzebne. Dzięki nim możemy zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne naszym podopiecznym, którzy cierpią na przewlekłą niewydolność oddechową. Robimy wszystko, żeby nasi podopieczni nie musieli trafiać na OIOM-y, bo te miejsca na OIOM-ach są potrzebne obecnie zupełnie innej grupie chorych. Jesteśmy szczęśliwi, że Handen kolejny raz chciał wesprzeć nasze działania, bardzo jesteśmy za to wdzięczni.” – mówi Janina Adamczyk prezes Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

To już druga darowizna firmy Handen dla Hospicjum w ciągu 5 miesięcy. W grudniu 2019 roku firma zakupiła respirator, który nazywany jest sercem wszystkich innych sprzętów medycznych służących podopiecznym Hospicjum na Łupkowej. „To Hospicjum to jest niesamowite miejsce. Prowadzi odział stacjonarny i domowe leczenie dla prawie 100 pacjentów z niewydolnością oddechową, zamieszkujących województwo łódzkie. Ta praca to całodobowa pomoc lekarsko-pielęgniarska, zajęcia rehabilitacyjne oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna” – mówi członek zarządu Handen Jacek Kwiatkowski.

Co ważne, darowizna Handenu nie jest związana z obecną sytuacją, czyli pandemią. Na początku roku firma wpisała dalszą współpracę z Hospicjum w swoją strategię działań CSR i ją realizuje. „Tam pracują wspaniali ludzie, z ogromnym sercem, ale i zdeterminowani. Takich trzeba wspierać, aby mogli służyć swoim pacjentom. Więc to robimy” – mówi Emilia Śmieciuch, Marketing Manager firmy.

Hospicjum na Łupkowej od 21 lat otacza opieką dzieci i dorosłych dotkniętych przewlekłymi, nieuleczalnymi schorzeniami. Placówka powstała jako pierwsze w województwie łódzkim i trzecie w Polsce domowe hospicjum dla dzieci. „Z uwagi na pandemię, ograniczamy do minimum spotkania w Hospicjum, dlatego i z pracownikami Handen nie mogliśmy się spotkać osobiście, więc firma przesłała nam symbolicznie czek” – dodaje z uśmiechem prezes Janina Adamczyk.

***
Informacje o firmie HANDEN Sp. z o.o.
Firma HANDEN Sp. z o.o. jest liderem wśród prywatnych sprzedawców gazu i energii elektrycznej w Polsce. Działa na rynku gazu ziemnego od 2007 r., jednak swoje kompetencje buduje znacznie dłużej. Korzysta z ponad 25-letniego doświadczenia Spółki G.EN. GAZ ENERGIA, wchodzącej w skład Grupy HANDEN. Wiedzę czerpie również od VNG Handel & Vertrieb GmbH. Dzięki temu jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klientów oraz dostosować korzystne rozwiązania do każdej sytuacji.

•           Lider wśród prywatnych sprzedawców gazu ziemnego w Polsce
•           Ponad 40 tys. zadowolonych klientów
•           83 gmin, do których Handen dostarcza gaz
•           2884 km sieci gazowych
•           5 stacji regazyfikacji.

Więcej informacji: www.handen.pl

 

Informacje o Stowarzyszeniu „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”

Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000159689). Powstało 21 maja 1999 r. jako pierwsze w województwie łódzkim i trzecie w Polsce domowe hospicjum dla dzieci. Jako pierwsza w Polsce organizacja podjęło się stałej domowej opieki nad dziećmi oddychającymi przy pomocy respiratorów. W 2017 roku Stowarzyszenie uruchomiło również opieką stacjonarną w pierwszym w Centralnej Polsce ośrodku dla dzieci wentylowanych mechanicznie.

Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się 105 pacjentów, z czego 90 oddycha przy pomocy respiratorów. 20 z nich przebywa w całodobowym ośrodku przy ulicy Łupkowej 1 w Łodzi.

21 lat doświadczeń w pionierskiej organizacji domowej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi
105 podopiecznych, w tym 20 objętych całodobową opieką stacjonarną
Sprzęt medyczny do wsparcia oddechowego dla ponad 90 pacjentów
Ponad pół miliona kilometrów rocznie pokonywanych przez personel hospicjum w ramach udzielanych świadczeń domowych

Więcej na: www.facebook.com/LodzkieHospicjumdlaDzieci

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Handen przekazuje 30 tys. na sprzęt dla Hospicjum Łupkowa BIZNES, Energetyka - Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa otrzymało 30 tys. zł na zakup nowych urządzeń medycznych. Fundatorem jest firma Handen, niezależny dostawca gazu i prądu. To już druga darowizna Handen dla Hospicjum w ciągu 5 miesięcy.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy