BIZNES Energetyka

Fińskie technologie dla energetyki

Fińskie technologie dla energetyki
Zakończyła się wizyta fińskich firm w

Data publikacji: 2017-11-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fińskie technologie dla energetyki
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Zakończyła się wizyta fińskich firm w Polsce.

Fińskie technologie dla energetyki BIZNES, Energetyka - Zakończyła się wizyta fińskich firm w Polsce.

Trzy dni, dziesięć firm i dwadzieścia osiem indywidualnych spotkań – to bilans trzydniowej misji fińskich firm do Polski. W Katowicach zakończyła się wizyta dostawców technologii dla energetyki i przemysłu. Finlandia od lat plasuje się w czołówce globalnych rankingów czystości środowiska oraz innowacyjnych technologii środowiskowych. Zdaniem organizatorów te doświadczenia mogą przydać się w Polsce.

Goście pokazaywali technologie dla energetyki biomasowej, biogazowni oraz energetyki tradycyjnej. Niektóre z nich były pokazywane w Polsce po raz pierwszy.

Nadszedł czas na współpracę

„Zaprezentowane dzisiaj technologie, to jedynie wąski wycinek fińskiej oferty.” – powiedział Piotr Hajdecki, starszy doradca w FINPRO, odpowiedzialny za organizację wizyty. „Będziemy kontynuować tego typu wydarzenia, bo uważamy, że nadszedł czas na współpracę polskich i fińskich firm.” – dodaje.

Przedstawiciel agencji zachęca firmy poszukujące innowacyjnych technologii do kontaktu z warszawskim biurem FINPRO: „Pomożemy zebrać informacje o fińskich rozwiązaniach w interesującym Państwa obszarze i nawiązać kontakt z ich dostawcami. Kolejnym krokiem może być organizacja prezentacji wybranych technologii dla Państwa.” – deklaruje Hajdecki.

Dziesięć firm

W roadshow po Polsce udział wzięły następujące firmy: Efirec Oy (technologie energetyczne i ochrony środowiska), Biofire Oy (kotły i systemy na biomasę), Aurelia Turbines Oy (wysokoefektywne turbiny gazowe), BioGTS Oy (biogazownie), Prometec Tools Oy (system do pobierania prób paliwa), Raumaster Oy (rozwiązania do gospodarki paliwem w sektorze wytwarzania energii), Efore Oy (elektotechnika dla przemysłu i energetyki), BMH Technology Oy (znany już na polskim rynku dostawca instalacji rozładunku, magazynowania i transportu biomasy.), Stalatube Oy (stal nierdzewna o szerokim spektrum zastosowań) i Marioff Corporation Oy (wysokoefektywne technologie przeciwpożarowe).

Organizatorem wizyty było FINPRO, przedstawicielstwo handlowe Finlandii w Polsce. Warszawskie biuro agencji liczy czterech pracowników i zajmuje się promocją fińskich produktów i technologii na rynku polskim.

A to już wiesz?  Nie traćmy cennej energii! Zalety efektywności energetycznej

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fińskie technologie dla energetyki BIZNES, Energetyka - Zakończyła się wizyta fińskich firm w Polsce.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy