BIZNES Energetyka

Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect

Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect
Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit

Data publikacji: 2020-10-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect

Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect BIZNES, Energetyka - Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect

Od 1 stycznia 2021 roku w Grupie Eesti Energia rozpocznie działalność nowa spółka usługowa Enefit Connect. Będzie zarządzać sieciami energetycznymi i dużą częścią sieci oświetlenia ulicznego w Estonii, budować sieć internetową, rozwijać sieć ładowania samochodów elektrycznych oraz oferować swoim klientom kolejne rozwiązania energetyczne oparte na nowoczesnych technologiach. Obecna spółka Elektrilevi będzie oferować jedynie regulowaną przez państwo budowę i obsługę sieci dystrybucji energii elektrycznej. Stworzenie nowej spółki nie przyniesie żadnych zmian dla klientów usług sieciowych Elektrilevi.

Celem tej zmiany jest wykorzystanie zalet regulowanej sieci dystrybucyjnej, przy jednoczesnym skorzystaniu z wartości dodanych usług opartych na nowoczesnych technologiach.

Elektrilevi będzie nadal oferować swoim klientom wysokiej jakości i przystępne cenowo usługi w zakresie dystrybucji energii elektrycznej, rozwijając swoją sieć z roku na rok, i czyniąc ją bardziej odporną na warunki atmosferyczne. Enefit Connect chce wprowadzać na rynek nowe, przydatne rozwiązania, które będą korzystne, zarówno dla klientów, jak i dla całego społeczeństwa. Dzięki tej zmianie możemy utrzymać i dodawać nowe produkty oraz usługi, oczekiwane przez klientów, a których regulowana spółka wkrótce nie byłaby w stanie zaoferować – wyjaśnił przyczyny powstania nowej firmy Hando Sutter, Prezes Zarządu Grupy Eesti Energia.

Jaanus Tiisvend, szef obecnej spółki sieciowej, zostanie Prezesem Zarządu Enefit Connect. W celu zapewnienia przejrzystości spółek, będą one miały odrębne rady nadzorcze. W ocenie Jaanusa Tiisvenda dotychczasowe osiągnięcia Elektrilevi dają powód do zadowolenia, ale potencjał niezależnej spółki będzie jeszcze większy.

Oprócz infrastruktury elektrycznej, Elektrilevi rozszerzyło swoją działalność o zarządzanie sieciami oświetlenia ulicznego, sieciami ładowania samochodów elektrycznych, siecią internetową oraz o świadczenie innych usług oczekiwanych przez klientów. Osiągnięta z tych działań synergia przełożyła się na spadek regulowanej ceny usługi dystrybucji energii o około 20 procent w porównaniu do poziomu sprzed 3 lat – powiedział Tiisvend i dodał: – W ramach nowej firmy będziemy mogli utrzymać i wzmacniać wypracowane efekty, oferując jednocześnie wiele innych nowych rozwiązań, których w ramach regulowanej sieci dystrybucji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie moglibyśmy wprowadzić. Mowa na przykład o infrastrukturze do ładowania pojazdów elektrycznych obejmującej całą Estonię czy specjalnych rozwiązaniach opartych na technologii magazynowania, zapewniających bezpieczeństwo dostaw czy małe mikrosieci. Pozwalają one świadczyć usługi w lepszej cenie i oferować rozwiązania oparte na nowych technologiach, których poszukują klienci. Mamy kompetencje i możliwość oferowania ich na arenie międzynarodowej.

A to już wiesz?  Branża utrzymania czystości chce być eko

Eesti Energia jest obecna poza granicami Estonii za pośrednictwem spółki zależnej Enefit, działającej na polskim rynku od 2017 roku. Oferta Enefit w Polsce jest skierowana do klientów biznesowych i obejmuje zakup energii, a także rozwiązania oraz usługi energetyczne. Spółka operuje także na Łotwie, Litwie i w Finlandii.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect BIZNES, Energetyka - Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy