BIZNES Energetyka

DUON oddaje w ręce firm Paczkę Przedsiębiorcy

Firma DUON wprowadza na rynek nowy produkt dedykowany głównie małym i średnim przedsiębiorstwom - Paczka

Data publikacji: 2014-08-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: DUON oddaje w ręce firm Paczkę Przedsiębiorcy
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Firma DUON wprowadza na rynek nowy produkt dedykowany głównie małym i średnim przedsiębiorstwom – Paczka Przedsiębiorcy.

DUON oddaje w ręce firm Paczkę Przedsiębiorcy BIZNES, Energetyka - Firma DUON wprowadza na rynek nowy produkt dedykowany głównie małym i średnim przedsiębiorstwom - Paczka Przedsiębiorcy.

Firma DUON wprowadza na rynek nowy produkt dedykowany głównie małym i średnim przedsiębiorstwom. Nowa oferta gdańskiej spółki – Paczka Przedsiębiorcy premiuje za łączenie usług i  daje możliwość obniżenia dotychczasowych kosztów, ponoszonych przez firmy za energię i gaz, nawet o kilka tysięcy złotych.

Biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania przedsiębiorstwa, prowadzenie firmy w Polsce to coraz większe wyzwanie. Koszt paliwa wzrósł od 2008 roku o 17 proc., wydatki na ZUS o 45 proc., a opłata stała z tytułu sprzedaży energii nawet o 500 proc.. DUON, alternatywny dostawca energii i gazu, wychodzi z nową propozycją oszczędności dla firm – Paczką Przedsiębiorcy.

W ramach Paczki Przedsiębiorcy od DUON właściciel firmy otrzymuje nie tylko tańszy gaz i energię elektryczną, ale również bonusy, tj. do 1 000 zł premii wypłacanej za każdy rok wspólnego zakupu energii elektrycznej i gazu oraz darmowy prąd do domu. Nowa oferta dostępna jest na terenie całego kraju.

– Wiemy, że do przedsiębiorców najlepiej przemawiać językiem korzyści ekonomicznych, stąd właśnie do standardowych obniżek cen energii elektrycznej i gazu, dorzucamy premie za to, że klient zdecydował się oba te produkty kupić właśnie u nas – mówi Krzysztof Noga, Prezes DUON Marketing and Trading SA.

Jak to działa w praktyce?

Przykładowo pizzeria, zużywając 20 MWh energii elektrycznej rocznie i 570 MWh gazu, wraz z podpisaniem dwuletniego kontraktu, na samym wyborze oferty DUON powinna zaoszczędzić około 9 000 złotych, do których dodatkowo otrzyma 2 000 złotych na wspólny zakup energii elektrycznej i gazu, a także 4 miesiące darmowego prądu do domu o wartości około 220 złotych. Aby skorzystać z nowej oferty dla przedsiębiorców, wystarczy zmienić sprzedawcę i zostać klientem firmy DUON.

A to już wiesz?  9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu

Pomimo możliwych do osiągniecia korzyści finansowych, jak podają wyniki raportów Urzędu Regulacji Energetyki, do tej pory sprzedawcę energii zmieniło zaledwie 185 000 firm, co stanowi niespełna 20 proc. całości. Jeszcze mniej firm zmieniło sprzedawcę  gazu, bo tylko 480 przedsiębiorstw, co stanowi mniej niż 0,5 proc. wszystkich odbiorców gazu w Polsce.

 – Tymczasem sprzedawcę można zmienić bez żadnego ryzyka. Na rynku jest bowiem coraz więcej wiarygodnych podmiotów, które tak jak DUON są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych i stawiają na transparentność w kontaktach z klientami. Poza tym prawo energetyczne skutecznie zabezpiecza odbiorców przed ryzykiem braku dostaw – komentuje Krzysztof Noga, Prezes Zarządu DUON Marketing and Trading SA, spółki wybieranej przez 80 proc. firm zmieniających sprzedawcę gazu.

*******

DUON to wiodący niezależny sprzedawca gazu ziemnego i energii elektrycznej. Jedna z najszybciej rozwijających się spółek obrotu w Polsce. Początki firmy sięgają 2000 roku, zaś obecna forma – Grupa DUON S.A. – funkcjonuje od 2012 roku, z powodzeniem zdobywając rynek sprzedaży energii i gazu.

DUON posiada własną infrastrukturę służącą dostawom gazu, pozyskiwanego zarówno z Polski, jak i zagranicy. Do ponad 400 km gazociągów Grupy jest przyłączone niemal 4000 klientów. W ramach segmentu obrotu Grupa DUON sprzedaje gaz ziemny i energię elektryczną odbiorcom końcowym na zasadzie Third Party Access.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
DUON oddaje w ręce firm Paczkę Przedsiębiorcy BIZNES, Energetyka - Firma DUON wprowadza na rynek nowy produkt dedykowany głównie małym i średnim przedsiębiorstwom - Paczka Przedsiębiorcy.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy