BIZNES Energetyka

Columbus Energy zwiększa udziały w rynku farm fotowoltaicznych

Columbus Energy dynamicznie rozwija projekty farm fotowoltaicznych. Wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki nabywa udziały w kolejnych spółkach

Data publikacji: 2020-10-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Columbus Energy zwiększa udziały w rynku farm fotowoltaicznych
Kategoria: BIZNES, Energetyka

Columbus Energy dynamicznie rozwija projekty farm fotowoltaicznych. Wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki nabywa udziały w kolejnych spółkach projektowych.

Columbus Energy zwiększa udziały w rynku farm fotowoltaicznych BIZNES, Energetyka - Columbus Energy dynamicznie rozwija projekty farm fotowoltaicznych. Wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki nabywa udziały w kolejnych spółkach projektowych.

Columbus Energy wielokrotnie informował o długoterminowych inwestycjach w farmy solarne, które stały się kluczowym elementem strategii rozwoju spółki. Grupa Columbus buduje silną pozycję w segmencie farm fotowoltaicznych w Polsce, szybko zwiększając swoje udziały w rynku.

Pod koniec września br. spółka zależna Columbus JV1 nabyła 100% udziałów w 11 spółkach realizujących projekty farm solarnych o łącznej mocy 21,7 MW, z możliwością uzyskania dodatkowych 2 MW, które wystartują w tegorocznej aukcji.

– Jest to pierwszy etap z transakcji zakupu ponad 186 MW farm, którą aktualnie realizujemy  – komentuje Janusz Sterna, Wiceprezes Columbus Energy S.A. – Jednocześnie to kolejny krok w kierunku realizacji naszych strategicznych celów. Zamierzamy bowiem inwestować w budowę farm, które pozostawimy w majątku Columbus Energy jako długoterminowe aktywa.

Przypomnijmy, że Columbus Energy zintensyfikował swoje działania na rynku farm fotowoltaicznych w 2019 r. W bieżącym roku nabył udziały w kolejnych spółkach celowych, realizujących projekty farm fotowoltaicznych, a w lipcu br. podjął współpracę ze spółką Farmy Fotowoltaiki, należącą do Śląskie Kamienice S.A., i zawarł umowy z kolejnymi podmiotami na projekty o łącznej mocy ponad 500 MW.

Obecnie wartość wybudowanych przez Grupę farm wynosi ok. 45 mln zł. Kolejne 40 MW jest już w realizacji, a całość portfela mocy, jakie rozwija Columbus Energy, to ponad 1000 MW farm, o wartości rynkowej sięgającej blisko 4 mld zł.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Columbus Energy zwiększa udziały w rynku farm fotowoltaicznych BIZNES, Energetyka - Columbus Energy dynamicznie rozwija projekty farm fotowoltaicznych. Wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki nabywa udziały w kolejnych spółkach projektowych.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

A to już wiesz?  Ekonomiczne korzyści z fotowoltaiki. Jak zainwestować w ekologiczną energię?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy