BIZNES Energetyka

9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu

9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu
HEG, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej w Polsce przeprowadził w październiku br. reprezentatywne badanie satysfakcji klientów indywidualnych. Badanie satysfakcji pokazało, że aż 9 na 10 Klientów HEG jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy

Data publikacji: 2017-11-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu
Kategoria: BIZNES, Energetyka

HEG, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej w Polsce przeprowadził w październiku br. reprezentatywne badanie satysfakcji klientów indywidualnych. Badanie satysfakcji pokazało, że aż 9 na 10 Klientów HEG jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu.

9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu BIZNES, Energetyka - HEG, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej w Polsce przeprowadził w październiku br. reprezentatywne badanie satysfakcji klientów indywidualnych. Badanie satysfakcji pokazało, że aż 9 na 10 Klientów HEG jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu.

9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu

 

 

Warszawa, 6 listopada 2017 roku — HEG, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej w Polsce przeprowadził w październiku br. reprezentatywne badanie[1] satysfakcji klientów indywidualnych. Badanie satysfakcji pokazało, że aż 9 na 10 Klientów HEG jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu. Jednocześnie potwierdza ono niezbicie, że dla Klientów HEG proces zmiany operatora przebiegał w jasny i klarowny sposób i dużo prościej niż przypuszczali.

 

Mechanizmy rynkowe, czyli wybór najbardziej korzystnej oferty dostawcy gazu dla gospodarstw domowych możliwe są w Polsce od niespełna 3 lat. Dzięki rozpoczętej w 2014 roku liberalizacji rynku gazu ziemnego oraz uwalnianiu taryf pojawiła się możliwość wyboru niezależnego sprzedawcy. Konsumenci nie są skazani jedynie na monopol firmy państwowej

i sami decydują, od kogo chcą zakupić gaz tak, jak ma to miejsce np. przy wyborze operatora sieci komórkowej.

 

Na dokonanie zmiany sprzedawcy gazu decyduje się relatywnie niewielka liczba osób, gdyż główną barierą jest stosunkowo niski poziom wiedzy o takiej możliwości oraz błędne założenie co do stopnia trudności i formalnych komplikacji. Pokutuje błędne przekonanie, że korowód czynności urzędowo-formalnych będzie większy niż korzyści z tym związane. Według danych publikowanych przez URE pierwszy istotny wzrost liczby zmian sprzedawcy gazu ziemnego zanotowano w roku 2014 – ponad 7 tysięcy. Jednak pomimo skokowego wzrostu liczby dokonywanych zmian w kolejnych latach – prawie 50 tys. zmian sprzedawcy w roku 2016[2] – stanowi on nadal niewielki odsetek w skali wszystkich gospodarstw domowych w Polsce, tj. 7 mln.

A to już wiesz?  Ostatni miesiąc akcji Kobiety i Środowisko

 

9 na 10 Klientów HEG jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu

 

Przeprowadzone badanie satysfakcji klientów indywidualnych dokonane na reprezentatywnej grupie klientów, którzy podpisali umowy z HEG wykazało, że blisko 9 na 10 jest zadowolonych ze współpracy z Hermes Energy Group S.A. Kluczowymi kryteriami wskazanymi przez badanych, które istotnie wpłynęły na ogólny poziom ich zadowolenia są:

 

proces zmiany dostawcy gazu, w tym formalności, czas oraz wsparcie ze strony HEG – 90% zadowolonych Klientów
sposób przedstawienia oferty oraz proces podpisywania umowy – ponad 90% zadowolonych Klientów
kontakt z Doradcami HEG – ponad 90% zadowolonych Klientów

 

Wskaźnik rekomendacji (NPS) klientów HEG wynosi +28 punktów, co jest wartością bardzo wysoką w porównaniu ze średnią dla rynku energetycznego, która kształtuje się na poziomie -29 punktów.

 

Dzięki łatwości nawiązania kontaktu, jasności umów i ofert oraz zapewnionemu  komfortowi  i bezpieczeństwu podczas spotkań z doradcami, klienci HEG przyznali, że proces zmiany sprzedawcy gazu był prostszy niż przypuszczali. Satysfakcja klientów oraz skłonność do rekomendowania usług HEG rośnie wraz ze stażem. Wysoki wskaźnik rekomendacji świadczy o dużej świadomości klientów HEG, którzy widzą korzyści płynące z dokonanej zmiany sprzedawcy gazu. Porównując z poprzednim dostawcą gazu klienci HEG są z obecnej współpracy bardziej zadowoleni.

 

– „Od początku budowania pozycji biznesowej HEG na polskim rynku staramy się wyznaczyć nową jakość również w obszarze obsługi klientów. Przygotowując badanie liczyłem się z różnymi odpowiedziami, jednak nie spodziewałem się, że HEG uzyska aż tak dobre wyniki. Pragnę podziękować naszym klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli.”- mówi Piotr Kasprzak, prezes Hermes Energy Group S.A. – „Nasza spółka od początku budowania swojej pozycji na rynku gazu ziemnego w Polsce stawia nie tylko na konkurencyjność cenową, ale dużą wagę przykłada do jakość obsługi klientów i tym samym tworzy nową wartość na polskim rynku. Wyniki badania satysfakcji utwierdzają nas, że podjęliśmy dobre kroki.”

A to już wiesz?  Tikkurila wśród Liderów Społecznej Odpowiedzialności

 

[1] Badanie zrealizowane zostało metodą CATI na grupie 779 klientów indywidualnych Hermes Energy Group S.A. przez 4P Research Mix

[2] https://www.ure.gov.pl/pl/rynki-energii/paliwa-gazowe/liberalizacja-rynku-ga/zmiana-sprzedawcy-gazu/7154,Zmiana-sprzedawcy-gazu-kolejne-wyniki-monitoringu-Prezesa-URE.html

 

 

Hermes Energy Group S.A. to niezależna firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu i prądu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. Bazując na bogatym doświadczeniu w handlu i sprzedaży gazu oraz prądu, HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu i prądu, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem. Najwyższy poziom usług oraz profesjonalne podejście do potrzeb i wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych gwarantuje doświadczona kadra zarządzająca. Misją HEG jest przekazywanie pasji i wiedzy związanej z rynkiem gazu oraz edukacji odbiorców, iż gaz jest produktem jak każdy inny, tak by konsument mógł dokonać świadomych wyborów.

http://www.heg.com.pl/​​

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
9 na 10 klientów HEG zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu BIZNES, Energetyka - HEG, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej w Polsce przeprowadził w październiku br. reprezentatywne badanie satysfakcji klientów indywidualnych. Badanie satysfakcji pokazało, że aż 9 na 10 Klientów HEG jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu.
Hashtagi: #BIZNES #Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy