BIZNES Ochrona środowiska

3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju

3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju
Na Szczycie Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP24) 3M ogłasza swój pierwszy wymóg o charakterze formalnym, dotyczący wprowadzania na rynek nowych produktów. Od 2019 roku każdy z nich będzie zgodny z Deklaracją Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez

Data publikacji: 2018-12-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju
Kategoria: BIZNES, Ochrona środowiska

Na Szczycie Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP24) 3M ogłasza swój pierwszy wymóg o charakterze formalnym, dotyczący wprowadzania na rynek nowych produktów. Od 2019 roku każdy z nich będzie zgodny z Deklaracją Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez 3M.

3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju BIZNES, Ochrona środowiska - Na Szczycie Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP24) 3M ogłasza swój pierwszy wymóg o charakterze formalnym, dotyczący wprowadzania na rynek nowych produktów. Od 2019 roku każdy z nich będzie zgodny z Deklaracją Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez 3M.

„Zrównoważony rozwój to najważniejsza wartość dla 3M, ale nieustannie staramy się robić jeszcze więcej” – powiedział John Banovetz, Chief Technology Officer w 3M. „Na tegorocznym COP24 z dumą czynimy kolejny krok do przodu, dając formalny wyraz naszemu zaangażowaniu w budowanie zrównoważonej przyszłości poprzez innowacje.”

 

Nowe wymagania dotyczące produktów 3M mają zasięg globalny: 3M wprowadza na rynek około tysiąca nowych produktów każdego roku, a około jedną trzecią przychodów generują produkty z ostatnich pięciu lat. Poza wpływem na działalność 3M, głównym celem jest pomoc klientom w osiągnięciu ich celów zrównoważonego rozwoju. Nowe wymagania dotyczące produktów dają jeszcze więcej możliwości współpracy z klientami w zakresie rozwiązań poprawiających jakość życia na całym świecie.

 

Deklaracja Zrównoważonego Rozwoju 3M obejmuje wiele aspektów procesu powstawania nowych produktów. To między innymi ponowne wykorzystywanie materiałów, recykling, gospodarka energią i odpadami, oszczędność wody, odpowiedzialny łańcuch dostaw, czy zastosowanie materiałów odnawialnych, odpowiednich dla danego rozwiązania – od początku do samego końca cyklu życia każdego produktu. Zobowiązanie 3M obejmuje również produkty, które mają przede wszystkim na celu pomóc rozwiązywać problemy środowiskowe lub społeczne, takie jak: poprawa jakości powietrza, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych czy zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i pacjentów w placówkach opieki zdrowotnej i zakładach przemysłowych. 3M będzie monitorować postępy w ramach poczynionego zobowiązania i analizować jego wpływ, a następnie raportować wyniki każdego roku.

A to już wiesz?  ES-SYSTEM dostarczył oprawy oświetleniowe do trzech kolejnych galerii handlowych

 

3M inwestuje około 6 procent przychodów w badania i rozwój, w dużej części z myślą o tworzeniu nowych produktów.  Nowy wymóg wejdzie w życie w 2019 roku i będzie obowiązywać wszystkie pięć grup biznesowych 3M: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika Reklamowa, Przemysł, Elektronika i Energetyka.

 

„Będąc dużą i różnorodną globalną firmą naukową, której klienci działają w wielu branżach i na wielu rynkach, możemy wspierać zrównoważony rozwój w jeszcze większym zakresie” – powiedziała Gayle Schueller, Vice President i Chief Sustainability Officer w 3M. „Dokonaliśmy tak znacznego postępu w realizacji celów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych do 2025 roku, które ustaliliśmy w 2015 roku, że przyszedł czas na podniesienie poprzeczki. Wymaganie dotyczące nowych produktów jest jednym z ambitnych celów, które sformułujemy w najbliższych miesiącach. Skupiamy się na rozwoju naukowym na rzecz ekonomii zrównoważonego rozwoju, klimatu i społeczności, co wpisuje się w przyjętą przez nas strategię.”

 

3M od lat stawia na zrównoważony rozwój – od czasów programu „Pollution Prevention Pays”, który rozpoczął się w 1975 r., aż po cele zrównoważonego rozwoju 3M na 2025 r., odnoszące się do wody, klimatu i energii. 3M od dawna jest liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i od 19 lat znajduje się w gronie firm, które tworzą Dow Jones Sustainability Index – giełdowy wskaźnik badający osiągnięcia przedsiębiorstw w dziedzinach związanych ze środowiskiem.

 

Wymaganie stosowania się do Deklaracji Zrównoważonego Rozwoju w odniesieniu do wszystkich nowych produktów nawiązuje do długiej tradycji firmy, która od lat tworzy produkty kierując się zasadą ponownego wykorzystania, recyklingu i ograniczania zużycia zasobów, z myślą o działalności 3M oraz dla jej klientów. Te produkty, to między innymi: płyny wykorzystywane w oszczędzającym energię chłodzeniu zanurzeniowym w centrach danych, folie okienne, lekkie pojazdy i materiały wykorzystywane w transporcie, które obniżają zużycie paliwa czy środki czyszczące, przy produkcji których powstaje mniej odpadów i zużywa się mniej wody.

A to już wiesz?  Dzień Ziemi - zaangażowanie linii Emirates w ochronę środowiska

 

Liderzy 3M będą uczestniczyć w wydarzeniach odbywających się w ramach Szczytu Klimatycznego. W trakcie Konferencji COP24 w Katowicach 3M organizuje 6 grudnia wydarzenie „Business for the Global Good”, które adresowane jest do liderów zrównoważonego rozwoju z sektora publicznego oraz prywatnego.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju BIZNES, Ochrona środowiska - Na Szczycie Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP24) 3M ogłasza swój pierwszy wymóg o charakterze formalnym, dotyczący wprowadzania na rynek nowych produktów. Od 2019 roku każdy z nich będzie zgodny z Deklaracją Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez 3M.
Hashtagi: #BIZNES #Ochrona środowiska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy